Αν έχετε οπτικοακουστικό υλικό που αφορά εκδηλώσεις του σχολείου μας, πλέον αυτού που έχουμε αναρτήσει και θέλετε να μας το διαθέσετε, θα παρακαλούσαμε να επικοινωνήσετε μαζί μας.

2014 - Νίκος Γκάτσος "Ο ποιητής των τραγουδιών"

Η παράσταση "Όλα κύριε Νίκο είναι εδώ" ήταν ένα αφιέρωμα στον Νίκο Γκάτσο. Την παρουσιάσαμε κατ' αρχήν στις 11/4/2014, κατά την διάρκεια της τριήμερης εκδρομής του σχολείου μας στην Ασέα Αρκαδίας (γενέτειρας του Γκάτσου). Εκεί, στο παλιό Δημοτικό σχολείο του χωριού, είχαμε την χαρά να ανεβάσουμε την παράσταση με κοινό τους συντοπίτες του Νίκου Γκάτσου και έντονη την συγκίνηση όλων.

Οι επόμενες παραστάσεις ήταν στις 6/5/2014 στο αμφιθέατρο του Δήμου Σαρωνικού στα Καλύβια και στις 22/6/2014 στον Αριστόδικο πολιτιστικό σύλλογο στο παλιό Δημοτικό σχολείο του Ολύμπου.

gatsos 3

gatsos 4

gatsos 8

gatsos 5