2018 Ημέρα σχολικού αθλητισμού

Την Τετάρτη 10/10/2018, το Γυμνάσιο Αναβύσσου στα πλαίσια της ημέρας σχολικού αθλητισμού, πραγματοποίησε στο "Anima", αθλητικές εκδηλώσεις.

Έγιναν τα παρακάτω αγωνίσματα:

α) Αγώνας 2000 μέτρα για αγόρια.

β) Αγώνας 2000 μέτρα για κορίτσια.

γ) Πρωτάθλημα βόλεϊ.

δ) Αγώνες τένις.

ε) Πρωτάθλημα ποδοσφαίρου.

στ) Μαθήματα χορού.

-Να ευχαριστήσουμε όλους τους μαθητές και μαθήτριες του σχολείου μας για την άψογη συμπεριφορά τους και τη συνεργασία τους για την επιτυχία της διοργάνωσης.

-Την οργανωτική επιτροπή του Ποδοσφαίρου : Παναγή Φίλιππο, Προκόπη Θέμη, Τσαντή Βασίλη, Μακροδημήτρη Γιώργο, Χοτζάλι Τζουλιάνο, Χουλιαρά Παναγιώτη και Πίρκολο Γιάννη.

-Την οργανωτική επιτροπή του Βόλλεϋ: Μέντζου Μαρία, Παζλά Τάσο, Παχούμη Κάτια, Τσαμίλη Ελένη, Μωραϊτη Νικολέτα, Πανάγου Ευαγγελία και Βασιλείου Κατερίνα.

-Έγινε απονομή του κυπέλλου στη νικήτρια ομάδα του ποδοσφαίρου, αποτελούμενη από τους: Φώσκολο Νίκο, Πίρκολο Γιάννη, Στουραϊτη Νίκο, Μαλαματίνα Παύλο, Τατόγλου Βαγγέλη, Παπαδόπουλο Θανάση, Άβτζι Νίκο, Χύκα Γιάννη , Βλάχο Χάρη και Αγγελίδη Αλέξανδρο.

Το Κύπελλο παρέλαβε ο MVP παίκτης της ομάδας Στουραϊτης Νίκος, που κατά τη διοργάνωση έβαλε τα περισσότερα γκολ.

Νικήτρια ομάδα του Βόλλεϋ, αποτελούμενη από τις μαθήτριες: Λιακοπούλου Διονυσία, Πανοπούλου Ειρήνη, Μαρκοπούλου Μαριλίζα, Κουλικούρδη Μαριάννα, Μεθενίτη Χρύσπα, και Μπέκα Μαρία.

Στον Αγώνα Δρόμου Αγοριών πρώτος τερμάτισε ο μαθητής της Α΄Τάξης Παπουτσής Νίκος.

Στον Αγώνα Δρόμου Κοριτσιών πρώτη από την Γ΄Τάξη τερμάτισε η μαθήτρια Κωστή Αιμιλία και από τη Β΄Τάξη η μαθήτρια Σταμπολτζή Κατερίνα.

Στους μαθητές και μαθήτριες που τερμάτησαν πρώτοι απονεμήθηκαν μετάλλια.

Παρακολουθήστε βίντεο με στιγμιότυπα από τις αθλητικές εκδηλώσεις