Ενημέρωση γονέων 30/9/2020

Ο Διευθυντής και ο Σύλλογος καθηγητών του Γ|σίου Αναβύσσου θέλει να σας ενημερώσει ότι σήμερα Τετάρτη 30-9-2020 το σχολείο άνοιξε και λειτουργεί.

Σχετικά με τα αιτήματα που τέθηκαν από τους μαθητές σας πληροφορούμε ότι:

• Καλύφθηκαν πλήρως τα φιλολογικά κενά.
  • Έχουν γίνει οι απαραίτητες από το σχολείο ενέργειες για την πρόσληψη εκπαιδευτικών στα εναπομείναντα κενά στα Μαθηματικά, Γαλλικά, Αγγλικά, Φυσική Αγωγή, Πληροφορική.
  • Έγινε από την τοπική αυτοδιοίκηση επαναπρόσληψη δεύτερης καθαρίστριας.
  • Έγινε  επισκευή των εξωτερικών βρυσών από την τοπική αυτοδιοίκηση με παρουσία γονέων.
  • Το αίτημα για τη λειτουργία ολιγομελών τμημάτων αφορά το σύνολο των σχολείων  της επικράτειας και αντιμετωπίζεται από  το υπουργείο Παιδείας.

Παρακαλούνται οι μαθητές του σχολείου να προσέλθουν κανονικά αύριο Πέμπτη 1-10-2020 για την ανάδειξη πενταμελών συμβουλίων για κάθε τμήμα. Θα τηρηθεί το αναρτημένο ωρολόγιο πρόγραμμα για την ημέρα Πέμπτη.

Με εκτίμηση,

Ο Διευθυντής και ο Σύλλογος καθηγητών