Επιμορφώσεις εκπαιδευτικών

endosxoliki epimorfosi 2024

Στο Γυμνάσιο Αναβύσσου έχουν πραγματοποιηθεί οι παρακάτω επιμορφώσεις:

1) «Ψυχική ανθεκτικότητα εκπαιδευτικού: Προκλήσεις και προσκλήσεις» την Πέμπτη 15 Φεβρουαρίου 2024, με εισηγητή τον κ. Γεώργιο Τσίτσα (Επίκουρος Καθηγητής Χαροκοπείου Παν/μίου).

2) «Παραβατικότητα ανηλίκων στο σχολικό περιβάλλον / Νομικό πλαίσιο μέσα στο οποίο λειτουργεί η Εισαγγελία ανηλίκων» την Τετάρτη 19 Φεβρουαρίου 2024 με εισηγητή τον κ. Μόσχο (επί σειρά ετών συνήγορος του παιδιού).

Επόμενες προγραμματιζόμενες επιμορφώσεις:
«Διαχείριση κρίσεων στη σχολική κοινότητα». Εισηγητής Επ. Καθηγητής κ. Τσίτσας. Πιθανή ημερομηνία 11.03.2024
«Βασικά εργαλεία και μέσα διαφοροποίησης της διδασκαλίας». Εισηγήτρια κ. Κουτρούμπα. Πιθανή ημερομηνία 26.03.2024
«Δράσεις eTwinning». Εισηγητής κ. Ρονιώτης (ΠΕ03 εκπαιδευτικός ΓΜΣ Αναβύσσου). Πιθανή ημερομηνία τον Απρίλιο.